Sok szeretettel küldeném a Borsnak a Debbie Cook-ról szóló előző bejegyzéseket, valamint Jeff Hawkins "Hamis álmok" könyvét. Abból kiderül, hogy a szcientológia mennyire épül a szeretetre és mások megbecsülésére.
Ez a pozitív hangvételű cikk jelent meg a Bors Online felületén:
Szcientológusnak neveli a lányát Beleznay
Erős a kezdés:
Hiába sikeresek és népszerűek, még nekik is szükségük van a hit erejére. E heti sorozatunkból néhány érdekes vallást és az azokat követő hírességeket ismerhetnek meg. Az első rész a szcientológia egyházról szól.
Vallási egyesület már szerencsére.
Talán a világ legtöbbször támadott vallása a szcientológia, mégis rengeteg híresség él az L. Ron Hubbard által alapított tanok szerint. A világsztárok közül messze a leghíresebb követőnek számít Tom Cruise. A Mission Impossible főszereplője feleségét, Katie Holmest is rávette, hogy a szcientológia tanai szerint éljen. A színésznő közös gyermeküknek is úgy adott életet, ahogy azt a vallásuk elvárja: vajúdás közben a fájdalom ellenére egyetlen hangot sem hallatott, később pedig megette a méhlepényt.
Hazánkban is akadnak követői a sokak szerint megosztó tanoknak, közülük a leghíresebb Kasuba L. Szilárd, Danny Blue és Beleznay Endre. A színész a kilencvenes évek elején végezte el az első tanfolyamát.
Annyira sok szcientológus híresség azért nincs. Arról nem is beszélve, hogy ebből a háromból egyik sem számít akkora celebnek, max. a C- vagy a D-listára férnének fel Magyarországon.
– Római katolikusnak kereszteltek, a szcientológia pedig azért tetszett meg, mert nagyon komoly tudásanyag áll mögötte. Érettségi után pár évvel azon gondolkodtunk az egyik barátommal, hogy a vallásoknak miért nincsen kapcsolatuk a valós élettel, miért nincsen gyakorlati alkalmazásuk. Aztán kiderült számomra, hogy a szcientológia ugyanazt a kulturális hagyományt folytatja, mint a taoizmus vagy a buddhizmus, de gyakorlati eszközökre fordítja le. Benne van a keleti vallások szépsége, meg a nyugati természettudományok gyakorlatiassága. A szeretetre és az ember megbecsülésére épül – magyarázta Beleznay. A színész a gyermekét is hasonló elvek szerint neveli.
Komoly tudásanyag, szépség, gyakorlatiasság, szeretet, megbecsülés... Kíváncsi lennék Beleznay úr reakciójára, amikor szembesítenék Miscavige viselt dolgaival.
– Vannak szülőtovábbképző tanfolyamok, amelyek által baráti viszonyt tudtam kialakítani a tizenöt éves lányommal. Nincsenek vele harcaim, pedig a tinédzserek mindig lázadnak. Ez a gyerekkora miatt alakult így, mert egész kis kora óta úgy neveltük, hogy ő egy teljes szellemi lény, csak még nem fejlődött ki a teste – mondta lapunknak a büszke apuka.
Nincsenek harcok... persze, ezt most tuti el is hittem. Ez a szellemi lényes ("nagy lény kis testben" stb.) nevelési módszer azért annyira nem vicces a gyerekeknek többnyire, ld. az Ex-Scientology Kids weboldalon található sztorikat a szcientológus gyerekek mindennapjairól.
Beleznay szerint nem véletlen, hogy rengeteg világsztár választotta a szcientológiát.
– Segít a karrierépítésben, mert a legtöbb akadályt mi magunk rakjuk magunk elé az életben. Erre gyakorlati megoldásokat nyújt a szcientológia. A másik ok pedig az, hogy amikor a művészek alkotnak, isteni, teremtői szinten működnek. Ennek megértésében, felfogásában is sokat segít ez a vallás – árulta el Beleznay Endre.
A "Csíííz" és a "Szeszélyes" c. műsorokban valóban sokat megmutatott ebből az isteni, teremtői szintű működésből.
Persze ha az ember arca nem fér el a képernyőn és az egója akkora, hogy be se fér a stúdióba, akkor biztos szeretni fogja azt a "vallást", aki (fél)istenként tiszteli.