Előzmények:
Perli a volt vezetőt a szcientológia
Érdekes fejlemény történt. Az előzményekben írtam a Debbie Cook-per első napjáról. A téma az "egyház" indítványa volt, amely lényegében arra kötelezte volna Debbie Cookot, hogy a peres eljárás végéig ne nyilatkozhasson senkinek az ügyről és annak témájáról.
Látva, hogy ezen indítvány megtárgyalásakor Debbie elkezdett vallani (eskü alatt!) az egyházban tapasztalt visszaélésekről, az "egyház" gyorsan lépett: a szennyes további teregetésének elkerülésére visszavonták az indítványt, és egyben arra kérték a bírót, hogy esküdtszék bevonása és további tárgyalás nélkül hozzon ítéletet.
Kiadták persze a szokásos bicskanyitogató sajtóközleményt, itt el lehet olvasni. A lényege a szokásos: mivel Debbie Cook pont arra használta a tárgyalótermet, amit az eredeti indítvánnyal meg akartak akadályozni, így nincs értelme fenntartani a kérést. Az "egyház" szerint a vallomásban foglaltakkal is megsérti a megállapodást (ezért is kérték az esküdtszék nélküli ítéletet).
Marty Rathbun írt egy hosszabb elemzést az ügyről, beleszőve első kézből szerzett (végrehajtói) tapasztalatait a szcientológia peres ügyeiről.
Az itt bevetett taktika már korábbi ügyekben is bevált, csak most emberére talált az "egyház". Korábban általában nem sikerült a perbe fogott áldozatnak (megfelelő kvalitású ügyvéd híján) kivédeni az egyház indítványát és hallgatnia kellett minden részletről az eljárás végéig. Az "egyház" utána minden lehetséges módon húzta az időt és az eljárást, hogy anyagilag ellehetetlenítse a "vádlottat", és lehetőleg meg is törje lelkileg.
Most viszont az első lépésnél elbuktak - nem sikerült szájkosarat rakatni a célpontra, így az idő már nem nekik dolgozik.
Ha a bíró elutasítja az "egyház" második kérelmét, akkor rendkívül szórakoztató lesz a kívülállók számára a műsor, és valószínűleg számos további, az "egyházra" igen rossz fényt vető részlet és sötét titok fog kiderülni.
Írni fogok mindenképpen a fejleményekről, igen fontos pernek tartom ezt a szcientológia jövője szempontjából.