http://drogriporter.hu/hu/node/968
Pár kiragadott gondolatot idéznék. A könnyű vs kemény drogkérdésben szakmai szempontból nem szeretnék állást foglalni, elvégre nem vagyok ismert Hollywood-i színész, így nem is tudhatok MINDENT a témáról és nem is néztem alaposan utána, valamint nem ismerem a háttértörténetet.
...
...
Hasonlóan kétséges alapokon állnak a szcientológusok prevenciós programjai is, hogy erről meggyőződhessünk, elegendő elolvasnunk a Drogmentes Maraton honlapján szereplő ismeretterjesztő füzeteket, amelyek a fiatalok számára mutatják be a drogok veszélyeit. Ezekben a füzetekben egy a 30-as évekre jellemző propagadisztikus elemekkel átszőtt, ferdítésektől és tévedésektől hemzsegő szöveget olvashatunk, évtizedek óta cáfolt állításokkal, avítt hivatkozásokkal. Ilyen állítás például az, hogy a marihuána fogyasztása azért veszélyesebb az alkoholnál, mert egyrészt az alkoholnak a fűvel szemben lehet mértékletes fogyasztása, másrészt pedig a marihuána beépül a zsírszövetekbe, ahol még hosszú évek múltán is kifejtheti romboló hatását. Ez utóbbi elméletet egy Gabriel Nahas nevű amerikai tudós képviselte a 80-as években, egészen addig, amíg izraeli kutatók feltárták a kannabisz valódi pszichofarmakológiai hatásmechanizmusát, és bebizonyosodott az is, hogy a zsírszövetekből felszabaduló kannabisz-bomlástermékek nem fejthetnek ki pszichoaktív hatást, és nem roncsolják a szöveteket sem.
...
A szcientológusok által kiadott drogfüzetek részletes szakmai bírálata azonban nem célja ennek az írásnak, témánk szempontjából elég, ha annyit állapítunk meg: a Narkonon, a Drogmentes Maraton és a hasonló szcientológiai kötődésű drogellenes programok szakmai színvonala, tudományos hitelessége és elismertsége rendkívül gyenge lábakon áll.
...
Mivel a fiatalok jelentős része (Budapesten a 18 évesek több mint fele) kísérletezik illegális drogokkal, a drogmentes Magyarország víziója, bár kétségtelenül sokak számára tetszetősen hangzik, valójában utópia, a valóság tagadása. Nincs olyan ország a világon, ahol hasonló kampányokkal sikerült volna visszaszorítani a fiatalok körében a droghasználat szokását, még az USA-ban sem, ahol az állam dollármilliárdokat költ a droghasználatot megbélyegző médiakampányokra. Ez nem jelenti azt, hogy nincs értelme bármit is tenni a drogproblémák ellen. Azt gondolom azonban, ha valaki valóban felelősséget érez a fiatalság egészségéért és jóllétéért a drogok vonatkozásában, az ne elégedjen meg a csillogó felszínnel és a látványos kirakatakciókkal.
...
Nem kétséges, hogy miért nyomul a Szcientológia Egyház a drogprevenciós bizniszben: egy olyan mindenkit érintő problémára kínál jól csengő megoldást, amely világnézeti és felekezeti hovatartozástól függetlenül rengeteg ember tetszését elnyeri. Így az egyháznak alkalma nyílik arra, hogy celebeket, politikusokat és jogalkalmazókat környékezzen meg, magyarul egy olyan kapcsolati tőkét halmozzon fel, amelyet szükség esetén más célokra is felhasználhat. Eközben üzenetét, eszméit olyan széles társadalmi rétegekhez képes eljuttatni, amiről egyébként nem is álmodhatna. Ez bizony félrevezetés és manipuláció a javából. Nem kétséges, hogy ha a védnökök alaposabban átgondolják ezt, akkor ők sem juthatnak más következtetésre, mint hogy kérjék a nevük törlését a támogatók sorából. Még ha a droghasználat minden formáját elítélendőnek, erkölcstelennek és gonosznak is tartjuk, ez akkor sem indokolhatja a fiatalok félrevezetését, megbélyegzését, kriminalizálását, vagy a kétes szándékú csoportokkal való összefogást. Már az Evangélium is határozottan állást foglalt az ellen az nézet ellen, hogy az ördögöt ki lehetne űzni az ördög segítségével:
"Jézus pedig, tudva az ő gondolataikat, monda nékik: Minden ország a mely magával meghasonlik, elpusztul; és egy város vagy háznép sem állhat meg, a mely meghasonlik magával.
Ha pedig a Sátán a Sátánt űzi ki, önmagával hasonlott meg; mimódon állhat meg tehát az ő országa?" (Lukács 11,7)