Kezdődik... :) Egyébként maximálisan egyetértek. Egy, az emberi jogokat lábbal tipró szervezetnek (gyerekmunka, modern kori rabszolgatartás, kikényszerített abortuszok, "ellenségek" zaklatása, gyónási titokkal visszaélés stb.) semmi keresnivalója egy ilyen bizottsági ülésen.
Forrás: stop.hu (kiemelések tőlem)
A szcientológusok kiszorulnak az emberi jogi bizottságból - Szétcsapnak a civilek között
Lukács Tamás (Forrás: parlament.hu)
Új ügyrendet szeretne bevezetni az őszi ülésszaktól kezdődően a parlament emberi jogi bizottságában Lukács Tamás kereszténydemokrata bizottsági elnök, aki megszüntetné a különféle civilszervezetek privilégiumát és nem adna a szcientológiai egyház alszervezeteinek se állandó belépőt. Ha a szcientológusok egyházként akarnak megjelenni, arra akkor lesz módjuk, ha az egyházakat érintő kérdésekről esik szó, jelentette ki.
Új ügyrendet szeretne elfogadtatni a parlament egyik legsokrétűbb feladatokkal foglalkozó testületének az Országgyűlés Emberi jogi, kisebbségi, civil- és vallásügyi bizottságának, Lukács Tamás kereszténydemokrata képviselő. A testület üléseire rendszeresen sokan mennek el, a sajtót kevéssé, a civil szervezetek egy részét azonban erősen foglalkoztatja, mi történik a bizottsági üléseken.
A legrendszeresebb látogatók állandó belépőt kaptak még az előző ciklusban, így rendszeres résztvevője lehetett az ülésnek a Társaság a Szabadságjogokért, a Helsinki Bizottság, de állandó belépője volt a szcientológus egyházhoz köthető több szervezetnek is, így például a Drogmentes Maratont szervező társaságnak. Lukács Tamás most a Stop-nak azt nyilatkozta, rendet szeretne tenni és az az álláspontja, ne legyen privilégiuma egyetlen szervezetnek se.
Az elnök úgy látja, ha a szcientológusok például egyházként akarnak megjelenni, ennek nincsen akadálya, de csak akkor van helyük az ülésen, ha egyházakat érintő kérdés van napirenden, "civil köpenybe bújva ne jöjjenek" - mondta a bizottsági elnök. Egy másik példát említve jelezte, van egy olyan magát országos civilszervezetként aposztrofáló társaság, amelyet hol az apa, hol a gyerekei képviselik. "Mi ez családi vállalkozás?" - kérdezte Lukács Tamás, aki úgy látja ősztől már rend lehet a bizottság által osztott állandó belépők között.
A kereszténydemokrata politikus alapvetően annak a híve, hogy alkalmi belépőhöz jussanak a vendégek és akkor jelenhessenek meg az üléseken, ha az ő, illetve szervezeteik profiljába tartozó ügyről esik szó. Lukács azt tervezi, még a nyári szünet előtt letesz képviselőtársai asztalára egy ügyrend-tervezetet, amiről az őszi ülésszak első bizottságai üléseinek egyikén dönthetnek, ebben újraszabályoznák, hogy ki kapjon állandó és ki ideiglenes vagyis napi belépőt a testület üléseire.